Bunları Biliyor musunuz?

B12 Kansızlığın önlenmesine ve nöromotor gelişimine katkıda bulunur.

Kalsiyum Kemik ve dişlerin gelişimine, ayrıca kasların güçlü bir şekilde kasılabilmesine, sinir hücrelerinin iletişim kabiliyetine katkıda bulunur.

C ve D Vitamini Kemik ve dişlerin gelişimine, dokuların iyileşmesine, damarların ve diş etlerinin güçlenmesine yardımcı olur.

A, C, D, E VE Çinko Bağışıklık sistemine önemli derecede destek olur.

B Vitamini Vücut için enerji sağlanmasına yardımcı olur.

Çocuk Devam Sütü’nün İçerdiği Vitaminler
A Vitamini, Niyasin [B3], Folik Asit, B2, B6, B1, B12, A, D, B5, Biotin, K Vitamini, E Vitamini.

Çocuk Devam Sütü’nün İçerdiği Mineraller
Kalsiyum, Çinko, Demir, İyot, Potasyum, Sodyum, Klor, Magnezyum, Fosfor, Bakır, Selenyum, Mangan, Florür.

  • Bağışıklık Sistemi Neden Önemli?

    Bağışıklık sistemi etkin çalıştığında virüs, bakteri, mantar ve hastalıklı hücreleri tanır ve bunları kendisine ait sağlıklı doku hücrelerinden ayırt eder. Çocuğunuzun bağışıklık sistemi ne kadar iyi çalışırsa hastalıklardan korunması da o kadar kolay olur. Özellikle 0-4 yaş döneminde bağışıklık sistemi ciddi strese maruz kalır. Çünkü bu yaşlar hastalık yaşlarıdır. Bağışıklık sistemi bu dönemde mikroplara kaarşı tecrübesizdir ve onlara karşı nasıl savaşacağını erişkinlere kıyasla daha az bilir. Mikroplarla boğuştukça bu mikropları nasıl yeneceğini bu yaşlarda öğrenir ve tecrübe kazanır. 10 yaştan itibaren çocuklar bulaşıcı hastalıkları çok daha kolaylıkla ele alır.

  • Fiziksel Gelişim Neden Önemli?

    Fiziksel gelişim, bir çocuğun çevresiyle ilgilenmesini ve onu keşfetmesini mümkün kılan kabiliyetleri sağlar. Fiziksel gelişim, kaslar vasıtasıyla çocuğun gücünü arttırır. Birlikte çalışan ve gücü artan kaslar çocuğun hareket kabiliyetini arttırarak çevresindeki dünyayı keşfetmesine yardımcı olur. Bu da yaşantısında kullanacağı yeni bilgiler anlamına gelmektedir. Görme, işitme, dokunma, tatma ve koku alma gibi duyuların gelişimi de fiziksel gelişimin bir parçasıdır. Beyin, duyular vasıtasıyla dış dünya hakkında bilgi toplar.

  • Zihinsel Gelişim Neden Önemli?

    Zihinsel gelişim, bir kişinin çevresindeki dünyayı nasıl algıladığıyla ve nasıl düşündüğüyle ilgilidir. Zeka, dil, ve mantık zihinsel gelişime bağlıdır. Anne rahminden itibaren başlayan zihinsel gelişim bir ömür boyu devam eder. Ancak zihinsel gelişimin en önemli süreci özellikle 0-4 yaş dönemidir. Zihinsel gelişim her ne kadar düşünsel sonuçlarla karşımıza çıksa da, bu düşünceleri taşıyan sistem fizikseldir ve yetersiz beslenme ile rahatlıkla geri kalabilir.